Menu podręczne

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie LGD Morawskie Wrota

ul. Raciborska 27

44-350 Gorzyce

tel./fax. 32 45 15 034

 [email protected]

Godziny otwarcia biura:

7.30 – 17.00 w poniedziałek

7.30 – 15.30 od wtorku do czwartku

7.30 – 12.00 piątek

DOŻYNKOWY KONCERT INTEGRACYJNY - RELACJA

Orkiestra Gminy Lubomia, Tomek Coral i Kobiety na walizkach bawili publiczność, podczas Dożynkowego koncertu integracyjnego, który odbył się obok Domu Bohaterskich Nieboczowików w Nieboczowach. Była to impreza integracyjna dla mieszkańców Morawskich Wrót dofinansowana przez Lokalną Grupę Działania Morawskie Wrota.
Ze względu na epidemię koronawirusa tegoroczne dożynki gminne nie mogły się odbyć. Stąd pomysł zorganizowania przez GOKSiR koncertu dożynkowego. Rozpoczął się on od odegrania przez orkiestrę tradycyjnej pieśni dożynkowej „Plon, niesiemy plon” i ceremonii przekazania dożynkowego chleba gospodarzowi gminy dr. Czesławowi Burkowi. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Nieboczowach częstowały wszystkich chlebem wypieczonym z mąki z tegorocznego ziarna.
Orkiestra Gminy Lubomia wystąpiła z solistami, którzy wykonali popularne arie operowe i operetkowe. Występ Tomka Corala przeplatany był z kolei pokazami tańca towarzyskiego. „Kobiety na walizkach” zaprezentowały przeboje polskich dam estrady. Młodszą publiczność zabawiała grupa szczudlarzy, dla wszystkich został przygotowany poczęstunek dożynkowym kołoczem. Koncert spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności – wiele osób dziękowało i gratulowało artystom i organizatorom. Impreza odbyła się zgodnie z wymogami związanymi z epidemią koronawirusa – ilość miejsc dla publiczności była ograniczona, zadbano również o zachowanie tzw. dystansu społecznego.
Koncert dożynkowy odbył się w ramach „Przedsięwzięcia aktywizacyjnego dofinansowanego przez  Lokalną Grupę Działania Morawskie Wrota”. Publiczności przedstawiono krótką informację an temat działalności tego stowarzyszenia, do którego należą gminy Gorzyce, Godów, Krzyżanowice, Mszana, Marklowice i Lubomia.