Wsparcie na wdrażanie i zarządzanie strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Stowarzyszenie LGD Morawskie Wrota
ul. Raciborska 27
44-350 Gorzyce
tel./fax. 32 45 15 034
Godziny otwarcia biura:
7.30 – 17.00 w poniedziałek
7.30 – 15.30 od wtorku do czwartku
7.30 – 12.00 piątek
Zadanie polegało na przeprowadzeniu 4 rodzajów warsztatów: wokalnych, muzycznych, tanecznych i "słownych", zakończonych wspólnymi próbami w celu zaprezentowania się na specjalnie wyreżyserowanym widowisku pt. Życie, kocham Cię nad Życie. Jest to odpowiedź na następujące potrzeby: konieczność doskonalenia umiejętności funkcjonowania zespołów, pozyskanie nowych osób do grup artystycznych(ważne np. dla "starzejącego się chóru"), podniesienie poziomu przygotowanych występów, w tym współpraca międzypokoleniowa.
Tytuł zadania: "Życie, kocham Cię nad Życie" - kontakty ponad barierami w wielopokoleniowych warsztatach artystycznych.
Termin: marzec - czerwiec 2018 r.
Lokalizacja: Ośrodek Kultury w Olzie, ul. Szkolna 7,
Grupa docelowa/ liczba uczestników: Grupa seniorów 50+, młodzi ludzie do 30 roku życia/ 65 osób
Zadanie będzie polegało na przeprowadzeniu 4 rodzajów warsztatów: wokalne (15 h, ok. 30 osób), muzyczne (10 h, ok 7 osób), taneczne (10 h, ok. 18 osób) i "słowne" (5 h, ok 10 osób) kwiecień - maj 2018 r.
Harmonogram:
1. Promocja i rekrutowanie do udziału w warsztatach.
2. Organizacja warsztatów, w tym zakup niezbędnego sprzętu so ich przeprowadzenia - 2 szt. mikrofonów,
3. Cykl warsztatów artystycznych dla wielopokoleniowwych grup, zgodnie z ich potrzebami - II połowa kwietnia i I połowa maja 2018 r.
a) warsztaty wokalne - doskonalenie oddechowe, emisyjne, śpiew wielogłosowy i pobudzenie wyobraźni muzycznej,
b) warsztaty muzyczne - doskonalenie warsztatu instrumentalnego i wspólna aranżacja 2 utworów,
c) warsztaty taneczne - doskonalenie warsztatu, aranżacja pod kątem występu,
d) warsztaty "słowne" - dykcja, interpretacja tekstu, koncentracja, pamięć, oddech, ruch sceniczny.
4. Wyjazd integracyjny do Wilamowic, celem zintegrowania się oraz spotkania z grupami, które pracują jako międzypokoleniowe, osiagając dobre rezultaty.
5. Przygotowanie widowiska, współpraca wszystkich grup nad efektem końcowym, próby międzypokoleniowe pod kierunkiem reżysera.
Cały projekt będzien bieżąco relacjonowany na fanpage Stowarzyszenia AO, będą redagowane artykuły do prasy i portali informacyjnych lokalnych i regionalnych: Gazeta U NAS, Nowiny Wodzisławskie, portale e-gorzyce, portal tuwodzislaw, oraz na stronach www.solectwoolza.pl i www.gorzyce.pl.