"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Celem operacji jest sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.

Przewidywany wynik operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Menu podręczne

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie LGD Morawskie Wrota

ul. Raciborska 27

44-350 Gorzyce

tel./fax. 32 45 15 034

 [email protected]

Godziny otwarcia biura:

7.30 – 17.00 w poniedziałek

7.30 – 15.30 od wtorku do czwartku

7.30 – 12.00 piątek

 

GRANTY 5/2018/PG/1/Z1 - ZHP CHORĄGIEW ŚLĄSKA HUFIEC ZIEMI WODZISŁAWSKIEJ

Zadanie "Rozwijamy nasze talenty i pasje w swojej Małej Ojczyźnie" polegało na przeprowadzeniu kilku nowych inicjatyw na twórcze spędzenie wolnego czasu. Potrzeba taka zrodziła się z faktu, że Drużyna, działająca od 2015 r. jako dość nowa, ma w swoim gronie członków, którzy chcą się wspólnie doskonalić i rozwijać. Dostrzeżono wśród harcerzy pasjonatów lokalnej historii, są też miłośnicy przyrody i pod tym kątem przygotowano niniejszy projekt. Oprócz zaangażowanych organizacyjnie harcerzy, do tych działań zostaną zaproszone dzieci i młodzież z Olzy i okolicy, z obszaru LSR oraz wspierający ich dorośli.

Czerwiec 2019 rok - zakup sprzętu multimedialnego do przeprowadzenia zadań z projektu.

1. Zadanie pierwsze polegało na poszerzeniu swojej wiedzy i udokumentowaniu dziedzictwa historycznego, ze szczególnym uwzględnieniem historii i tradycji powstańczych. Zaplanowano następujące działania, do przeprowadzenia w sierpniu 2019 r.:

a) zbieranie dokumentacji historycznej, informacji o miejscach pamięci historycznej ze uwzględnieniem historii III Powstania Śląskiego i Bitwy Olzańskiej;

b) przygotowanie mapy i dokumentacji zdjęciowej z miejsc ważnych historycznie i nagrań rozmów na temat powstań śląskich z mieszkańcami Olzy i okolicy;

c) przygotowanie odpowiedniej prezentacji dla kolegów ze szkoły podstawowej na zakupionym sprzęcie przed realizacją zadania.

d) wizyta w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, celem pokazania lokalnej historii na tle wydarzeń całego Śląska.

2. Drugie zadanie polegało na poszerzeniu swojej wiedzy na temat obserwacji nieba i obejmowało działania z sierpnia 2019 r. takie jak:

a) samodzielne przygotowanie miejsca i rozbicie obozu przed zapadnięciem zmroku;

b) prowadzenie obserwacji nieba przy udziale fachowców, jakimi jest działająca w naszym rejonie Grupa Astrohunters z Czernicy

c) samodzielne próby fotografowania nieba pod okiem fachowców,

d) przygotowanie wystawy ciekawych zdjęć.

Podsumowaniem będzie przygotowanie spotkania uczestników ww. działań, ich rodziców i zaproszonych gości i prezentacja osiągnięć z realizacji GRANTU. Uczestnicy sami przygotowali wszelkie materiały i prezentowali je przy użyciu własnego sprzętu multimedialnego (listopad 2019).