"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Celem operacji jest sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.

Przewidywany wynik operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Menu podręczne

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie LGD Morawskie Wrota

ul. Raciborska 27

44-350 Gorzyce

tel./fax. 32 45 15 034

 [email protected]

Godziny otwarcia biura:

7.30 – 17.00 w poniedziałek

7.30 – 15.30 od wtorku do czwartku

7.30 – 12.00 piątek

 

Wizyta gości z LGD Zielony Szlak Niziny Mazowieckiej

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

 

W dniach 5-7 października 2022 r. gościliśmy na naszym terenie Partnerów z LGD Zielony Szlak Niziny Mazowieckiej w ramach projektu współpracy MN-VN. Dla naszych Gości przygotowaliśmy program pozwalający poznać dobre praktyki z obszaru LGD Morawskie Wrota oraz zaprezentować wiele atutów naszego regionu. Odwiedziliśmy wszystkie gminy, na bieżąco opowiadaliśmy o ich specyfice. Gospodarze każdej gminy albo osobiście albo poprzez swoich przedstawicieli oprowadzili nas po obiektach interesujących dla odwiedzających. Możemy wymienić takie miejsca jak Słoneczna Wyspa w Marklowicach, Centrum Rekreacji w Mszanie wraz z Kamperownią, Mural z okazji Powstań Śląskich w Skrzyszowie, Żelazny Szlak Rowerowy, Zabytkowy Kościół w Łaziskach, Basen NAUTICA  w Gorzycach, Nieboczowy - nową wioskę, centrum Tworkowa z kościołem i odrestaurowanymi ruinami Zamku, teren za granicą tj. Pole Golfowe w Silherowicach oraz centrum Starego Bohumina. Jednak najcenniejsze były wspólne rozmowy i wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami a naszymi przedstawicielami na uroczystej kolacji, czy podczas spotkania „Wino z MORAW-skich Wrót”.

Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w organizacji wizyty a Gościom za serdeczną atmosferę w trakcie spotkań na naszym terenie.