"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Celem operacji jest sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.

Przewidywany wynik operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Menu podręczne

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie LGD Morawskie Wrota

ul. Raciborska 27

44-350 Gorzyce

tel./fax. 32 45 15 034

 [email protected]

Godziny otwarcia biura:

7.30 – 17.00 w poniedziałek

7.30 – 15.30 od wtorku do czwartku

7.30 – 12.00 piątek

 

Galeria zdjęć

26.06.2019

SYMPOZJUM W LOBAU

W dniach 26-27.04.2019r. pracownicy LGD Morawskie Wrota uczestniczyli w sympozjum pt.: "LEADER" w kontekście przemysłu kreatywnego”  w miejscowości Löbau (Saksonia, Niemcy). Wyjazd był zorganizowany przez Śląski Związek Gmin i Powiatów.

Podczas sympozjum przedstawiono liczne przykłady z zakresu sektora kultury i przemysłu kreatywnego, które realizowane są na obszarach wiejskich, przedstawiono warunki które muszą być spełnione oraz korzyści jakie sektor kreatywny może przynieść mieszkańcom.

W formie wycieczki objazdowej zaprezentowano uczestnikom przykłady dobrych praktyk w Łużycach Górnych, min:

-Lniana Manufaktura ,  Leinenmanufaktur von Kleist, to rodzinna manufaktura prowadzona od pokoleń, produkująca wysokiej jakości produkty, w manufakturze znajduje się muzeum oraz przeprowadzane są warsztaty tradycyjnego tkania.

-Centrum Sztuki „Im Friese”, które powstało w nieczynnej fabryce tekstylii, gdzie stowarzyszenie promuje artystów z różnych dziedzin. Organizowane są festiwale, warsztaty dla różnych grup wiekowych. Artyści z swoim programem zapraszani są na liczne festiwale w kraju oraz za granicą. W centrum sztuki prowadzona jest mała kawiarnia oraz istnieje możliwość zakwaterowania.

-Kleene Schänke, dom przysłupowy w miejscowości Cunewalde, w którym odbywają są warsztaty kulinarne. Prowadzone jest małe muzeum minerałów oraz znajduje się izba pamięci poświęcona dawnym rzemiosłom. Można również skorzystać z noclegu oraz zaopatrzyć się w lokalne produkty.

-Trillenberg, pracownia ceramiki, która została założona dzięki współpracy z Lokalną Grupą Działania. Przy pracowni prowadzony jest niewielki sklepik a właścicielka przeprowadza komercyjne kursy ceramiczne oraz prowadzi zajęcia w pobliskiej szkole.